Sık Sorulan Sorular

Sık Sorulan Sorular

Nasıl ilan eklerim?
İlan eklemek için üye olmanız gerekmektedir. Üye olup giriş yaptıktan sonra "İlan Ekle" butonuna basarak yönergeleri takip ederek ilanınızı ekleyebilirsiniz. İlan eklemek için üye olurken T.C. kimlik numaranız ve cep telefonunuz güvenlik için kontrol edilecektir.
Eklediğim ilanı nasıl silebilirim?
Eklediğiniz ilanın detayına girdiğinizde sadece sizin görebileceğiniz "Sil" butonu aktif olacaktır. Butona basarak ilanınızı kalıcı olarak silebilirsiniz.
İlanım başka bir platformda satılırsa ne yapmalıyım?
İlanınızın detayına girerek "Satıldı olarak işaretle" butonuna basarak ilanınızı satıldı olarak işaretleyebilirsiniz. İlanınızı görüntüleyen kullanıcılar ilanınızn satıldığını görecektir.
Güvenli alış/ satış nasıl yapabilirim?

Bütün güvenli ilan satışları Sayfaalsat güvencesi altında gerçekleşir. İlanı satın almak isteyen kişi ödemeyi kredi kartı veya havale yöntemiyle Sayfaalsat'a yapar.

Ödeme yapıldıktan sonra alıcı, satıcı ile iletişime geçer. (Herhangi bir ilanı satınalma işlemi yapıldıktan sonra satıcının iletişim bilgilerini görebileceksiniz)

Satıcı, site veya sayfanın yönetici bilgilerini alıcıya aktardıktan sonra hem alıcı hem de satıcı "Satışı onayla" butonuna basarak aktarımı yaptıklarını onayladıktan sonra ödeme satıcıya aktarılır. Bu süreçte herhangi bir sorun olduğunda ödeme dondurulur ve Sayfaalsat alıcı ve satıcı ile iletişime geçer. Sorun çözülemezse para alıcıya geri aktarılır.

Sayfaalsat komisyon alıyor mu?
Sayfaalsat bütün satışlardan %15 komisyon alır. Bu komisyon tutarı satış fiyatının içindedir, alıcı herhangi bir ek maliyet ile karşılaşmaz.
Satınalma gerçekleşmedi, şimdi ne olacak?

Alıcı ödemeyi yaptıktan sonra herhangi bir şekilde satış gerçekleşmezse alıcının parası Sayfaalsat cüzdanına düşer. Alıcı buradan parasını istediği zaman talep edebilir. 

Sayfaalsat her Çarşamba günü ödeme yapar, ödemeniz ilk Çarşamba günü hesabınıza gönderilecektir. EFT ile yapılan ödemelerde kesinti olmaz, kredi kartı ile yapılan işlemlerde bankanın Sayfaalsat'dan kestiği %3 düşülerek ödeme yapılır. 

Satış yaptım, paramı nasıl alacağım?

Bir satış yaptığınızda, hem alıcı hem de satıcı "Satışı onayla" butonuna tıkladıktan sonra satış sonlanmış kabul edilir ve paranız Sayfaalsat cüzdanına düşer. Buradan istediğiniz zaman paranızı talep edebilirsiniz. 

Ödemeler, satış gerçekleştikten ve satıcı ödeme talep ettikten 14 gün sonra ilk Çarşamba günü yapılır. Ödemeniz vereceğiniz banka hesabına EFT ile gönderilecektir. 

Tüketicinin korunması hakkındaki kanun gereğince alıcıların ürünü veya hizmeti teslim aldıktan sonra 14 gün içinde cayma haklarını kullanarak, sebep göstermeden ürünü veya hizmeti iade etme hakları olduğu için ödemeler 14 günden önce yapılamamaktadır. 

Nasıl ödeme yapabilirim?

Kredi kartı ve havale yönetimi ile ödeme yapabilirsiniz. 

Satıcı ile alıcı nasıl iletişime geçer?

Alıcı, herhangi bir ilanı satın almak istediğinde o ilan için güvenli ödeme sistemi ile ödeme yapar ve ödeme yapıldığı anda satıcının iletişim bilgilerini görüntüleyebilir. Ödeme yapmadan satıcının iletişim bilgilerini görüntelemek mümkün değildir. 

İlan verilirken iletişim bilgisi vermek veya alıcılarla özel mesaj harici görüşmek, iletişim bilgisi vermek üyeliğinizi iptal etme sebebidir, önce Sayfaalsat'dan iki hafta engellenirsiniz, tekrar yapılırsa siteden tamamen engellenirsiniz. 

Kişisel bilgilerim kimse ile paylaşılıyor mu?

Sayfaalsat'a verilen kişisel bilgilerden sadece isim ve telefon numarası, alıcı ödemeyi yaptıktan sonra satıcı ile iletişime geçebilmesi için verilir. Başka hiçbir bilgi başkasına verilmez. 

Kullanıcıların iletişim bilgisi arama motorlarına da kapalıdır, Sayfaalsat dolayısıyla hiçbir kişisel bilgi başkalarına verilmez. 

Sayfaalsat'dan fatura alabilir miyim?

Sayfaalsat, aldığı %15 komisyon için alıcıya %18 KDV dahil fatura keser. 

Sayfaalsat cüzdan nedir?

Sayfaalsat'da satılan bir sayfa/ siteyi satın almak için para gönderdiğizde veya bir satış yaptığınızda paranız sanal cüzdana düşer. Buradan istediğiniz zaman para çekme talebi ile paranızı isteyebilirsiniz. 

Sayfaalsat, geri iade işlemlerinde parayı bir sonraki Çarşamba, satış işlemlerinde 14 gün sonra ilk Çarşamba öder. 

Sitedeki ilanların sahibi kim?

Sayfaalsat sitedeki ilanların hiçbirinin sahibi değildir. Sayfaalsat, sadeec alıcı ve satıcı arasında aracılık yapmaktadır. Alıcı veya satıcı ile yaşadığınız sorunlar Sayfaalsat'ın sorumluluğunda değildir. 

Satışlar, hem alıcı hem de satıcı tarafından kabul edilmeden Sayfaalsat satıcıya ödeme yapmaz, böylece Sayfaalsat'a ödediğiniz para güvendedir ama satış tamamlanmadan önce yaşanabilecek ikili sorunlar Sayfaalsat'ın sorumluluğunda değildir. 

Güvenli satış yapmak zorunda mıyım?

Sayfaalsat üzerinden yapılan bütün satışlar güvenli satış ile yapılır. Eğer güvenli satış uygulamasını kullanmazsanız, oluşabilecek sorunlardan Sayfaalsat sorumlu değildir. 

Ödememi yaptım fakat ilan sahibinden cevap alamıyorum

İlan sahipleri e- posta hesaplarını düzenli olarak kontrol etmeyebilirler, satıcının cevap vermesi için birkaç gün zaman tanımanızı tavsiye ederiz.